Yüz Epilasyon Yapılır Mı? Yüz Epilasyonu Zararları

yüz epilasyon

İçindekiler

Yüz epilasyon nedir? Yüz epilasyonu, istenmeyen yüz tüylerinin alınması sürecini ifade eder. Bu işlem kremler, ağda, cımbız, ip ve lazerler kullanılarak yapılabilir. Yüz epilasyonu, yüzdeki tüylerin alınması işlemidir. Lazer epilasyon, cımbız, ağda, şekerleme ve diğer yöntemlerle elde edilebilir. Yüz epilasyonu kadınlarda yaygın olmakla birlikte erkekler tarafından da uygulanmaktadır.

Yüz epilasyon işlemi söz konusu olduğu zaman lazer epilasyon akla ilk gelen yöntemdir. Lazer epilasyon, folikülün yeni kıl üretme yeteneğini yok etmek için elektromanyetik enerji kullanan bir tekniktir. Bu, evde bir lazer cihazıyla veya bir dermatolog veya estetisyen eşliğinde profesyonel bir ortamda yapılabilir. 

Yüz, boyun ve çenedeki istenmeyen tüylerin giderilmesi için kullanılabilir. Genel olarak iki tür yüz epilasyonu vardır.  Bunlar lazer yüz epilasyonu ve elektroliz yüz epilasyonudur. Buz lazer; Yüze, boyuna veya çeneye uygulanır. Çoğu cilt tipine ve ten rengine uygun, ağrısız bir tedavidir.

Elektroliz yüz epilasyonu; üst dudak veya çene gibi yüzün daha geniş bölgelerine uygulanır. Her bir saç kökünü bir elektrik akımı ile yok ederek çalışır. İşlemin tamamlanması genellikle birkaç seans alır. Yüz epilasyon işlemi söz konusu olduğu zaman karşımıza son derece titiz bir süreç çıkar. Bundan dolayıdır ki bu tarz bir işlem öncesinde detaylı bir araştırma yapmak önerilir.

İğneli Lazer Epilasyonu Nedir? Yenibosna Güzellik Merkezi

Yüz Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Lazer epilasyon yüzle birlikte vücudun tüm bölgelerine uygulanmaktadır. Lazer teknolojisini kullanırken, lisanslı bir profesyonel tarafından tedavi görmeden önce cilt tonunuzu doğru bir şekilde tanımanız önemlidir. Bununla birlikte yüz bölgesinin son derece hassas bir bölge olduğunu unutmamak gerekir.

Yüz lazer epilasyonu yaptıracaksanız cihaz tercihine dikkat etmeniz gerekir. Bir de deneyimli kişilerce yüz epilasyonunun yapılması şarttır. Çünkü yüz hassas bir bölge olduğundan doğru cihazlar ve deneyimli kişiler tarafından uygulanması gerekiyor.

Mercan Peeling Yaptıranların Yorumları? Neden Bizi Tercih Etmelisiniz

Yüz Epilasyon Yaptırmak Zararlı mı?

Yüz epilasyonunun tedavi sonrası geçici kızarıklık dışında herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak bu normaldir ve işlem tamamlandıktan birkaç dakika sonra geçer. Yüz epilasyonu, yüzdeki istenmeyen tüylerin alınmasıdır. Bu, ağda, cımbız veya diğer yöntemlerle yapılabilir. Yüz epilasyonu evde veya salonda yapılabilir. 

Yüz epilasyon yöntemi güvenli olsa da, bu işlemin bazı riskleri vardır. İlk kez yüz epilasyon yaptırırken, cildiniz ilk başta hassas olabileceğinden biraz ağrı veya rahatsızlık hissedebilirsiniz. Bazı insanlar işlemden sonra yüzlerinde genellikle 24 saat sonra geçen kızarıklık, şişme ve tahriş yaşarlar. Ancak bu geçici bir yan etkidir.

yüz epilasyon nedir

Yüz Epilasyon Faydaları Nelerdir?

Yüz epilasyonunun faydaları, cildinizin daha pürüzsüz, daha genç ve daha sağlıklı görünmesini sağlamasıdır. Ayrıca, fondöten ve makyaj yoluyla sakalların görünmesi konusunda endişelenmenize gerek olmadığı için kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlar.

Yüz epilasyon işlemi yüzdeki istenmeyen tüylerin temizlenmesinde etkili bir yöntemdir. Yüzde çıkan tüyler hemen her kadın için rahatsızlık vericidir. Seanslar şeklinde uygulanan epilasyon işlemi yüzdeki tüylerin pratik bir şekilde temizlenmesini mümkün kılar. Böylece kısa bir süre içerisinde bu istenmeyen durumdan kurtulmanız da mümkün olur.

Yüz Epilasyon Kaç TL?

Yüz epilasyonu, istenmeyen tüylerden kurtulmayı içeren bir epilasyon işlemidir. Bu teknik, jilet ve diğer tıraş ürünlerini kullanmaya harika bir alternatiftir. Yüz epilasyon işlemi fiyatları söz konusu olduğu zaman karşımıza birden fazla alternatif seçenekler çıkar. Bütün bu bilgiler ışığında yüz epilasyon kaç TL? Epilasyon işleminin kapsamlı olması; bu işlemin fiyatları üzerine doğrudan etkili olur. Bundan dolayı şayet yüz epilasyonu yaptıracaksanız öncesinde detaylı bir araştırma yapmalısınız.

Özellikle hassas cilde sahip veya kıl dönmesine eğilimli kadınlarda istenmeyen yüz tüylerini gidermek için kullanılabilir. Bu yöntem ayrıca üst dudak, çene ve yanaklar gibi ulaşılması zor bölgelerdeki tüyleri almak için idealdir. Uzun ömürlü sonuçları, onu her zaman en iyi şekilde görünmek isteyen kadınlar arasında popüler bir seçim haline getiriyor. Bir de son zamanlarda yüz epilasyon işleminin bütçe dostu bir şekilde yapılıyor olması; bu tür işlemlere olan talebin artış göstermesini de sağlıyor.

Yüz Lazer Yaptıranların Yorumları

Yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen kadın ve erkekler arasında yüz epilasyonu popüler bir yöntemidir. Pek çok insan lazer tedavileri veya ağda yapmayı tercih eder. Ancak yüzdeki tüylerin almanın başka yolları da vardır. Yüz epilasyonu, tüyleri kökünden alan özel bir alet kullanılarak yapılan bir yöntemdir. Yüze lazer yaptıranların yorumlarına baktığımız zaman karşımıza farklı uygulamalara dair yorumlar çıkar.

Yüz Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Yüz epilasyonunun tamamlanması birden fazla seans alabilir. Çünkü her tedavi bir seferde yalnızca az miktarda tüy alır. Ancak tüyler her seanstan dört ile altı hafta sonra tekrar çıktığı için yüz epilasyonunun uzun vadeli yan etkileri yoktur. Yüz epilasyonu hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanılabilir. 

Epilasyon yöntemi; yüzünüz, bacaklarınız ve kollarınız da dahil olmak üzere vücudunuzun istenmeyen tüylerinizin olduğu her yerinde iyi çalışır. Dolayısıyla günümüz koşullarında yüz epilasyon işleminin başarılı sonuçları ortaya koyduğunu ifade edebiliriz.

Deniz Öztürk hakkında
Deniz Öztürk hakkında

Merhabalar, ben Deniz ÖZTÜRK. Birçok branşta (El sanatları, spor, cilt bakımı gibi) eğitmenlik yaptıktan sonra 14 yıl boyunca bir firmada cilt bakım uzmanı olarak çalıştım ve birçok arkadaşımın da uzmanlık eğitimini verdim. Sapiens Güzellik Salonunda kalıcı makyaj, cilt bakımı, lazer epilasyon, güzellik ve bölgesel zayıflama konularında butik hizmet veriyorum. Eğitim hayat boyu bitmeyen bir süreçtir düşüncesiyle şuanda Aydın Üniversitesi Saç ve Güzellik Bölümünde eğitim almaya devam ediyorum. Sapiens Güzellik Salonunu kalite ekseninde geliştirmeye devam ediyorum. Sizleri işletmeme de beklerim. Teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir