HIFU Nedir? Ameliyatsız Yapılır Mı?

hıfu nedir

İçindekiler

HIFU Nedir? Fokuslu ultrason işlemi olarak da tamamlanan HIFU; ameliyatsız yüz germe uygulamasıdır. tedavisini kullanmak ağrıyı azaltmaya ve diğer durumları tedavi etmeye yardımcı olabilir. Yaşlanma karşı bir yöntem olarak karşımıza çıkan Hifu; ciltte yer alan deformasyonun giderilmesinde etkilidir. Zaman içerisinde ciltte meydana gelen yaşlanma etkisinin giderilmesi konusunda yeni nesil bir tedavi olarak karşımıza çıkar.

Ultrason dalgalarıyla yüze gerginlik kazandıran HİFU; cildin taşıyıcı dokularına odaklanır. Cildin yukarı doğru itilmesi konusunda üst düzeyde bir etkiyi ortaya koyan bu yöntem; kollajen üretiminin arttırılmasında üst düzeyde bir etkiye sahiptir. Ayrıca cildin en alt katmanlarına ulaşan ses dalgaları sayesinde estetik bir görsellik ortaya koymak konusunda bu yöntem üst seviyede bir performansı oraya koyar.

HIFU Nedir Zararları Nelerdir?

HIFU herhangi bir ameliyata gerek kalmadan yüzde gergin bir görünümün ortaya çıkmasında etili olan bir yöntemdir. Bu yöntemde herhangi bir sinir hasarı bulunmaz. Yine işlem sonrasında hissizlik ya da hamatom gibi durumlarla da karşılaşmazsınız. Bir de uygulama sonrasında herhangi bir iz de ortaya çıkmaz. Bu da estetik görsellik konusunda harika bir etkinin karşımıza çıkmasını mümkün kılar.

Cilt Bakımınızı Sapiens’te Yapın

HIFU Uygulaması Nasıl Yapılır?

İşlem öncesinde cilde jel uygulaması yapılır. Sonrasında vücudunuza ses dalgaları göndermek için bir aparat kullanılır. Bu ses dalgaları vücudunuzun saniyeler içinde çok hızlı bir şekilde ısınmasına neden olur. Isı, hedeflenen bölgedeki yağ hücrelerinin parçalanmasına ve içeriklerini vücut tarafından metabolize edilebilmeleri için kan dolaşımına bırakmasına neden olur. Bu işlem, vücudunuzdaki başka hiçbir dokuya zarar vermeden etkili bir görselliği ortaya koyar.

hıfu sapiens

Tek Seans Uygulama Yeterli Midir?

Genel olarak HIFU uygulamasının sonuçlarının ortaya çıkması için tek seans yeterlidir. Ancak sarkma derecesine bağlı olarak 2 ya da 3 seans da bu tarz uygulamalar için gerekebilir. Burada gerekli olan seans sayısının tamamıyla hastadan hastaya değişiklik göstereceğini ifade etmekte fayda vardır. Çünkü ciltte yer alan sarma derecesi ne kadar fazlaysa seans sayısı da o ölçüde artar.

Uygulama Yapılırken Ağrı veya Acı Hissedilir mi?

HIFU her şeyden önce ağrısız bir işlem olarak ön plana çıkar. Ancak kimi zaman ağrı hissinin kişiden kişiye değişiklik gösterebileceğini hatırlatmakta fayda vardır. Kimi zaman uygulama yapılan alan kemiğe ya da sinirlere yakınsa böyle zamanlarda sanki hafif bir iğne batması gibi bir ağrı hissedebilirsiniz. Ancak bu hafif şiddetli bir ağrıdır.

G5 Bölgesel İncelme Masajı Nedir? İşlem Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlem Süresi Ne Kadardır?

HIFU uygulamasında işlem süresi operasyonun detaylarına bağlı olarak değişse de ortalama olarak 45 dakikalık bir süre içerisinde uygulama tamamlanmaktadır. Bu arada uygulama sonrasında size krem ve ilaçlar verilebilir ya da önerilebilir. Böyle bir durumda size sunulan tavsiyelere uygun bir şekilde hareket etmeniz daha sonraki süreci daha konforlu bir şekilde atlatmanızı mümkün kılar.

HIFU Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Evet, bu uygulama işe yarayan bir uygulama olarak ön plana çıkıyor. İşlemin ardından yaklaşık olarak 2 ile 4 haftalık sürede uygulamanın sonuçlarını görebilirsiniz. 3 aylık bir zaman diliminden sonraysa artık uygulamanın sonuçları çok daha etkili bir şekilde görülür. Özellikle elmacık kemiklerinin belirginleşmesinde ya da cildin daha parlak bir görünüme kavuşmasında etkili bir tedavi olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

HIFU Ne Kadar Kalıcı?

 Bu işlemin kalıcılığı kişiden kişiye değişiklik gösterse de ortalama olarak 1 ile 2 yıl kadar bir kalıcılıktan söz edebiliriz. Güvenli bir uygulama olarak karşımıza çıkan Hifu; başta yüz bölgesi olmak üzere; kol, bacak ve alt karın bölgesinde de başarılı bir performans ortaya koyar. Bu durumun doğal sonucu olarak bu uygulamanın oldukça popüler olduğunu ifade edebiliriz.

İğneli Lazer Epilasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

HIFU Uygulamasının Yan Etkisi Var mıdır?

Geneli itibariyle bu uygulamanın çok belirgin bir etkisi bulunmaz. Ancak kimi zaman ağrıyla birlikte ciltte ödem de oluşabilir. Bir de kısa sürekli kızarıklık durumu ve uyuşma hissiyle etkisizlik gibi yan etkilerden de söz edebiliriz. Bununla birlikte işlemin kan damarlarına ya da sinirlere herhangi bir zarar vermediğini de ifade etmek gerekir.

Focus Ultrason Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Estetik görsellik konusunda önemli avantajlara sahip olan Focus Ultrason uygulaması; çene ve boyun bölgesinde başarılı sonuçları ortaya koyar. Yine yakan bölgesinde etkili olan bu uygulama; gıdı bölgesinin küçülmesini ve sıkılaşmasını da destekler. Bir de yüz bölgesinde yer alan ince kırışıklıkların giderilmesinde etkili olan Focus Ultrason uygulaması; cildin daha canlı ve daha dinamik görünmesini de mümkün kılar.

HIFU Hangi Bölgelere Uygulanır?

Özellikle yüz başta olmak üzere çene altı ve boyun bölgesinde başarılı sonuçlar ortaya koyan HIFU; dekolte bölgesinde de etkilidir. Fokuslu Ultrason olarak da tanımlanan bu uygulama; kol ve bacaklarda da başarılı sonuçları ortaya koyabilme kabiliyetine sahiptir. Hasta konforu açısından ideal bir etkiye sahip olan bu uygulama, son zamanların en popüler uygulamaları arasında yer alır.

HIFU ile Ameliyatsız Yüz Germenin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Genellikte tek seansta etkili bir performans ortaya koyan HIFU; 3 aylık süre içerisinde etkisini tam olarak gösterir. Ortalama 1 ile 2 yıllık bir süre kalıcı olan bu uygulama; genç bir görünümün ortaya çıkmasında başarılı sonuçları ortaya koyar!

HIFU Uygulaması Yaptırdıktan Sonra Cildime Nasıl Bakım Yapmalıyım?

Uygulama sonrasında ilk 1 haftalık süre içerisinde sıcak ortamlardan uzak durmalısınız. Mesela banyo ya da saunaya girmemelisiniz. Ayrıca nemlendirici krem ya da güneş koruyucu etkiye sahip olan ürünlerle cildinizi korumaya dikkat etmeniz gerekir. Ancak bu sayede uygulamadan istediğiniz etkiyi elde edebilirsiniz.

Deniz Öztürk hakkında
Deniz Öztürk hakkında

Merhabalar, ben Deniz ÖZTÜRK. Birçok branşta (El sanatları, spor, cilt bakımı gibi) eğitmenlik yaptıktan sonra 14 yıl boyunca bir firmada cilt bakım uzmanı olarak çalıştım ve birçok arkadaşımın da uzmanlık eğitimini verdim. Sapiens Güzellik Salonunda kalıcı makyaj, cilt bakımı, lazer epilasyon, güzellik ve bölgesel zayıflama konularında butik hizmet veriyorum. Eğitim hayat boyu bitmeyen bir süreçtir düşüncesiyle şuanda Aydın Üniversitesi Saç ve Güzellik Bölümünde eğitim almaya devam ediyorum. Sapiens Güzellik Salonunu kalite ekseninde geliştirmeye devam ediyorum. Sizleri işletmeme de beklerim. Teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir