Mercan Peeling (Rose Demer) Nedir?

mercan peeling

İçindekiler

Cildimizin gençleşmesini hepimiz istiyoruz. Cildimizin gençleşmesinin önemli bir yolu da ciltteki ölü hücrelerden kurtulmak. 

Ciltteki ölü hücrelerin oluşturduğu katmanın dökülerek alttan genç bir cildin çıkması için peeling yapıyoruz. Peki size peeling çeşitleri arasında çok başarılı bir çalışma olan Mercan Peelingi anlatsak ne dersiniz:)

mercan peeling öncesi sonrası
Mercan Peeling (Rose De Mer) İşlemi Öncesi Sonrası

Rose De Mer ( Mercan Peelingi) Nedir?

Cildin genç ve sağliklı görünmesini sağlamak için tasarlanmış %100 doğal profesyonel bir peeling yöntemidir. Gücünü derin okyanuslardan alır. 

Deniz bitkileri, mineraller, tuzlar, vitaminler ve alglerin yenilikçi kombinasyonunu içeren bir üründür. Bu deniz özlü karışım sayesinde cildinizin ihtiyaç duyduğu mineral, vitamin ve diğer besleyici maddelere doğrudan ulaşırsınız.

Mercan Peeling Nasıl Yapılır?

Aslında yapılan işlem son derece basittir. Rose Demer (Mercan Peeling) doğal iltihaplanma sürecini taklit eder. Tam bir doğal cilt soyulmasını güvenli ve etkili bir şekilde tetikler. Burada amaç cildimizin herhangi bir yaralanmadan sonra geçirdiği evreleri taklit etmektir. 

Örneğin herhangi bir yaralanma yaşadığımızda cildimiz bir dizi aşamadan geçerek iyileşir. Bu aşamalar; iyileşmeyi teşvik etmek için calor (ısı), dolor (ağrı), ve rubor (kızarıklık) aşamalarıdır.

Rose De Mer ya da diğer ismiyle Mercan Peeling deri katmanlarına yönlendirilen mikro travma ile bu aşamaları yapay olarak tetikler. Cildimiz iyileşme sürecine sokulur. Sonuç olarak bölgeye kan akışı artar, kolejen lifleri onarılır ve hücre yenilenmesi başlatılır. Bunların hepsi size daha doğal ve genç görünen bir cilt sağlar.
Şişli güzellik merkezimizi ziyaret ederek yeni bir görünüm sağlayabilirsiniz.

mercan peeling

Daha teknik bir anlatımla;  güçlü oligo proteinleri, deniz tuzu ve kalsiyum içeren ROSE DEMER mercan silikatları, mineral ve besin sağlamak için hücrelere girer. Güçlü manuel masaj, cilde mikro travma verir, kan akışını uyarır ve yoğun bir ısı hissi yaratır.

Alglerden elde edilen gelişmiş nemlendirici bileşenler nemi hapseder ve mercan silikatları cilt  katmanlarında çalışmaya devam eder. 3-5 gün boyunca üst deri katmanları tamamen kurur ve soyulur. Bu kademeli cilt yenileme, yeni ve sağlıklı hücrelere izin verir, lekeleri ve pigmentasyonu nazikçe giderir ve kırışıklıkları doldurur.

İlginizi Çekebilir : Kirpik Lifting Uygulaması Nasıl Yapılır?

İlginizi Çekebilir : Kalıcı Makyaj Uygulaması İçin Tercihiniz Sapiens Olsun

ROSE DEMER (Mercan Peeling) Kimler Uygulamalıdır?

Bu bakımı her cilt tipine uygundur. Yaz veya kış farketmeksizin uygulama yapılabilir. İşlem sonucunda 7 günde cilt yenilenir. Özellikle aşağıdaki durumlarda yararlıdır.

* Güneş lekesi

* Doğum lekesi

* Akne ve skar izi

* Hiperpigmentasyon

* Foto yaşlanma cilt

* Güneş hasarı

* Yaşlanan cilt

Mercan Peelingin (Rose Demer)  Faydaları Nelerdir?

Mercan peeling ile cildinizin yenilenme safhasını yukarıda anlatmıştık. Peki cildinizde oluşturduğu etkiler tam olarak nelerdir, şimdi onları listeleyelim.

Cilt yenileyerek lekeleri giderir,

Cildi canlandırır,

Cilt tonunu eşitler,

Doku ve kaliteyi iyileştirir,

Enflamasyonu azaltır,

Cildi gençleştirir,

Ciltteki kırışıklıkları ve – ince çizgileri azalrır

Ciltteki çatlakları azaltır

Kan dolaşımını iyileştirir, cilt hücrelerinize daha fazla oksijen ulaşır,

Hiperpigmentasyonu ve sivilce izlerini iyileştirir,

Siyah noktaların tekrarını önler.

Neden Mercan Peeling (Rose De mer*) yaptırmalıyım?

Daha genç, sağlıklı cilt hücreleri her 21 ila 28  günde bir yenilenir. Bu süreç yaşlandıkça  veya cilt hasar gördüğünde  ertelenir veya durdurulur. Fazla cilt katmanları doğal nem üretimini engeller

Ayrıca bakterileri ve fazla melanini hapseder ve çeşitli dermatolojik komplikasyonlara neden olur. 

Kusursuz bir cilt için lekelere ve yaşlanmaya meydan okuyan deniz peelingi Rose Demer yenileyici etkisiyle Sapiens Güzellik Salonunda. Mercan Peeling fiyatları 2022 için hemen bizimle iletişime geçin.

Deniz Öztürk hakkında
Deniz Öztürk hakkında

Merhabalar, ben Deniz ÖZTÜRK. Birçok branşta (El sanatları, spor, cilt bakımı gibi) eğitmenlik yaptıktan sonra 14 yıl boyunca bir firmada cilt bakım uzmanı olarak çalıştım ve birçok arkadaşımın da uzmanlık eğitimini verdim. Sapiens Güzellik Salonunda kalıcı makyaj, cilt bakımı, lazer epilasyon, güzellik ve bölgesel zayıflama konularında butik hizmet veriyorum. Eğitim hayat boyu bitmeyen bir süreçtir düşüncesiyle şuanda Aydın Üniversitesi Saç ve Güzellik Bölümünde eğitim almaya devam ediyorum. Sapiens Güzellik Salonunu kalite ekseninde geliştirmeye devam ediyorum. Sizleri işletmeme de beklerim. Teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir