Her Yönüyle İpek Kirpik Uygulaması

İpek Kirpik

İçindekiler

İpek kirpik hakkında en çok çalışan kadınların merak sahibi olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Artık ev hanımları da sürekli vakit kaybetmek istemiyor. Bugün bu konu hakkındaki merak edilenleri hem bir uygulayıcı hem de bir kadın olarak cevaplayacağım. Şimdiden keyifli okumalar…

Elbette ki ilk merak ettiğimiz şey ‘ipek kirpiğin ne olduğu’. Evet, ben de bu soruyla başlayayım. 

İpek Kirpik Nedir?

İpekten yapılmış kirpiklerin kullanılarak, kirpiklerin daha uzun ve gür durmasını sağlayan bir yöntemdir. Bunu yapmak için özel yapım ipekten kirpikleri doğal kirpiklerinize yapıştırırız. Yapıştırdığımız bu kirpikler ipekten hazırlanmış olan özel kirpiklerdir. Her kirpiğe ipekten yapılmış bu özel kirpikleri tek tek ekleriz. Yapıştırıcı için medikal, özel bir yapıştırıcı kullanırız. 

İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle göz yapısı incelenir. Benim şahsen en önem verdiğim aşamalardan biri budur. Çünkü, gözünüzün şekli, kendi kirpiklerinizin uzunluğu ve kalınlığına göre ipekten yapılmış  kirpikleriniz ayarlanır. Tabi ki sizin istekleriniz doğrultusunda.  

Daha sonra alt kirpikleriniz panch yardımı ile korumaya alınır.

İpek kirpiğin farklı yoğunlukları vardır. 

Klasik (Classic), Hybrid (karma), Volüm(Volume), Mega (Rus) volüm gibi  istediğiniz yoğunlukta ipek kirpik uygulatabilirsiniz.

Klasik uygulamada tekli olarak kirpiklerinizin hacmi ve uzunluğu arttırılır. En doğal görünümlü olan uygulamadır.

Hybrid 2d, 3d,en fazla 4d uygulama ile kirpikleriniz yoğunlaştırılır.

Volüm kirpik ise yoğun kirpik sevenler için 2d den 6 d kadar uygulanır.

Mega volum ismindende anlaşılacağı gibi en yoğun ipek kirpik uygulamasıdır. Rus volüm de denir. 2d den 12d ‘ye kadar uygulama yapılır. Peki nedir bu 2d, 3d

ipek kirpik 2d

Aşağıdaki videoyu izleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

İpek Kirpik Zararlı mıdır?

Her ne kadar cilde uyumlu yapıştırıcılar kullanılsa da, kullanılan malzemenin kalitesi çok önemlidir. Bu yüzden kaliteli malzeme kullanan işinin ehli bir uygulayıcıya yaptırmanızı tavsiye ederim. Sapiens Güzellik Salonu’nda en kaliteli malzemeler kullanarak bu işlemi yapmaktayız. 

İpek Kirpik Malzemesi Nedir?

Sapiens Güzellik Salonunda kaşmir ipekten kirpikler kullanıyoruz. Bunu tercih etme sebebimiz kaşmir ipekten kirpiklerin ağırlık yapmaması ve doğala özdeş kullanım sunmasıdır. 

İpek Kirpik Ömrü Ne Kadardır?

İpek kirpik gözleri çok çekici gösteren bir uygulamadır. Ömrü ise sizin kullanımınıza ve kalitesine bağlıdır. İpekten yapılmış kirpikleri kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır, bunlar;

gözleri ovuşturmamak,

yüz üstü yatmamak, 

yüzü yıkarken dikkatli ve nazikçe yıkamak. 

Bunlar kirpiğin ömrünü belirler. Ortalama 1 ila 2 ay arasında kullanım ömrü vardır.

İpek Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Kirpiklerimizde saçlarımız gibi sebum (yağ) üretir. Kirpikleri sebumundan arındırmak, her sabah kirpik fırçası ile taramak, ayda bir dökülen yerlere ekleme yaptırmak kirpik bakımıdır.

İpek Kirpik Çeşitleri Nelerdir?

İpekten yapılmış kirpikler kalınlık, kıvrım ve uzunluk olarak bir çok çeşite* sahiptir. Göz yapısı ve danışanın isteği doğrultusunda uygulama yapılır.

İpek Kirpik Nasıl Çıkarılır?

Özel bir kremi olan kirpik remover ile takılan kirpiklerinize sürüp, 10 dakika beklettikten sonra kirpiklerinizi  temizleyebilirsiniz.

İpek Kirpik mi Kirpik Lifting mi Daha Avantajlıdır?

Kirpik lifting kendi mevcut kirpiklerinizi özel bir solüsyon ile kıvırma işlemidir.

İpekten yapılan kirpik ise mevcut kirpiklerinize ekstradan takılan kirpik uygulamasıdır.

Bu konuda benim tavsiyem kendi kirpikleriniz uzun ve kalın ise kirpik lifting,

kısa ve cansız ise ipek uygulamasını tercih etmeniz yönünde.

Dilerseniz kirpik lifting ile ilgili;

13 Soruda Kirpik Lifting Hakkında Herşey yazımızı okuyabilirsiniz.

İpek Kirpik Yararları Nelerdir?

Biz kadınlar 7/24 bakımlı olmayı, makyaj yapmayı severiz. Güzel görünmek güzel hissetmemizi sağlar.  Özellikle çalışan kadınlar güne başlarken ayna karşısında çok vakit harcarlar. İpekten yapılmış kirpik ile rimel sürme derdine son … Böylece uykuya ve diğer işlerinize daha fazla vakit ayırırsınız.

Ayrıca 2 ay boyunca kirpikleriniz uzun ve kıvrık ,gözleriniz daha iri, bakışlarınız bi o kadar çekici olur.

İpek Kirpik

İpek Kirpik Yapıştırıcısı Zararlı mıdır?

İpek malzemeden yapılmış kirpikleri doğal kirpiklere yapıştıran siyanoakrilat, yapıştırıcının içinde ne kadar yüksek olursa o kadar hızlı çalışır. Ancak yapıştırıcının kendisi daha belirgin bir buharlaşmaya sahip olacaktır.

Gözlerinde alerji sorunu yaşayanların bu duruma dikkat etmesi gereklidir.

İpek Kirpik Fiyatları Ne Kadardır?

İpek kirpik İstanbul 2022 fiyatları konum ve kullanılan malzeme kalitesine göre değişmekte. Sapiens Güzellik Salonu en kaliteli malzemeleri kullanarak bu işlemi yapmakta. 2022 yılı için fiyatlarımız;

Klasik İpek Kirpik Fiyatı (2022) 250 TL,

Hybrid İpek Kirpik Fiyatı(2022) 300 TL,

Volüm İpek Kirpik Fiyatı (2022) 300 TL’dir.

Deniz Öztürk hakkında
Deniz Öztürk hakkında

Merhabalar, ben Deniz ÖZTÜRK. Birçok branşta (El sanatları, spor, cilt bakımı gibi) eğitmenlik yaptıktan sonra 14 yıl boyunca bir firmada cilt bakım uzmanı olarak çalıştım ve birçok arkadaşımın da uzmanlık eğitimini verdim. Sapiens Güzellik Salonunda kalıcı makyaj, cilt bakımı, lazer epilasyon, güzellik ve bölgesel zayıflama konularında butik hizmet veriyorum. Eğitim hayat boyu bitmeyen bir süreçtir düşüncesiyle şuanda Aydın Üniversitesi Saç ve Güzellik Bölümünde eğitim almaya devam ediyorum. Sapiens Güzellik Salonunu kalite ekseninde geliştirmeye devam ediyorum. Sizleri işletmeme de beklerim. Teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir