Burun Ucu Dolgu Nedir? Nasıl Yapılır?

burun ucu dolgu

İçindekiler

Burun ucu dolgusu nedir? Burun ucu dolgusu, burnun şeklini değiştiren kozmetik bir işlemdir. Ameliyatsız, kesi ve anestezi gerektirmeyen, muayenehane ortamında lokal anestezi ile yapılabilen bir tedavidir. Bu işlem, yükseltmek veya yeniden şekillendirmek için burun ucu bölgesine küçük miktarlarda hyaluronik asit enjekte etmeyi içerir. Bu dolgu, biyolojik olarak oldukça uyumlu olduğu için son derece başarılı sonuçları ortaya koyar!

Burun ucu dolgusu, düz burun ucunun görünümünü düzeltmek için yapılan bir işlemdir. Burun ucu, burnunuzun ön tarafında düzleşebilen veya şişebilen çıkıntılı alandır. Burun ucu dolgusu lokal anestezi altında yapılabilen basit bir işlemdir. İşlem, burun ucunuzun şekil ve boyutundaki düzensizlikleri düzeltmek için burnunuzun belirli bölgelerine bir dolgu maddesi enjekte etmeyi içerir. 

Burun Ucu Dolgusu Kalıcı mı?

Enjekte edilen miktara ve hastanın yaşına bağlı olarak burun ucu dolgusunun kalıcılığı bir ile üç yıl arasında sürer. Dolgu vücuttan tamamen çıkana kadar zamanla yavaş yavaş parçalanacaktır. Unutulmamalıdır ki burnunuza bu tip bir dolgu maddesi enjekte edildikten sonra zaman dışında başka bir yöntemle çıkarılamaz veya eritilemez.

Burun Ucu Dolgusu Riskleri Nelerdir?

Burun ucu dolgusu maddelerine karşı çok düşük bir alerjik reaksiyon riski vardır. Ancak enjeksiyon yapılan herhangi bir bölgede enfeksiyon riski de düşüktür. Enjeksiyonlar asla kan damarlarının veya sinirlerin yakınına yerleştirilmemelidir. Çünkü bu alanlar hassastır ve enjeksiyon iğnesi ile kazara yaralanma durumunda sinir hasarına veya kanamaya neden olabilir.

Dolgu ile Burun Ucu Kalkar Mı?

Evet, dolguyla burun ucunun kaldırılması mümkündür. Burada burun ucu dolgusunun size uygun olup olmadığına emin olmanız gerekir. Burun ucu dolgusunun size uygun olup olmadığına karar verirken dikkat edilmesi gereken birçok şey vardır. Bazı insanlar burun ucunun daha rafine ve yüzleriyle dengeli görünmesini ister. Diğer insanlar, istenen görünüme uyması için burunlarının şeklini değiştirmek isterler.

Daha feminen ya da maskülen bir görünüm ortaya koyabilmek için burun ucu dolguları kullanılabilir. Burnunuzun ucu yüzünüzün en göze çarpan kısımlarından biridir, bu nedenle tüm yıl boyunca mükemmel görünmesini istemek mantıklıdır. Ama burun estetiği yaptırdıysanız ve sonra daha fazlasını istediğinize karar verdiyseniz, mutlaka alanında uzman olanların sürece dahil olması gerekir.

Microblading Nedir? SAPİENS GÜZELLİK MERKEZİ

Burun Ucu Dolgusu Kaç Ay Kalır?

Burun ucu dolgusu, burnun görünümünü iyileştirmek için yapılabilen kozmetik bir işlemdir. Bu işlem, daha belirgin ve yuvarlak görünmesini sağlamak için burnun ucuna bir dolgu maddesi enjekte etmeyi içerir. Dolgu, hangi dolgu maddesinin kullanıldığına bağlı olarak 1 yıldan 3 yıla kadar kalıcıdır.

Burnunuzun ucu yüzünüzün en belirgin kısmıdır ve özellikle eğri veya eğri bir septumunuz varsa, bir güvensizlik kaynağı olabilir. Burun ucu dolgusu bu sorunu düzeltmek için yapılan estetik bir işlemdir. İşlem yaklaşık 30 dakika sürer ve hastanede kalmayı gerektirme. Ancak dinlenmek ve iyileşmek için biraz ara vermeniz gerekecektir.

Dudak Renklendirme Uygulaması Nedir? Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Burun Ucu Dolgusu Zararlı Mı?

Burun ucu dolguları deneyimli bir uzman tarafından yapıldığında güvenli ve etkilidir. Bununla birlikte, anestezi gerektiren herhangi bir işlemle ilgili bazı riskler vardır. Enjeksiyon bölgesinde alerjik reaksiyon veya enfeksiyon bu riskler arasında yer alır. Bir de işlem sonrasında migren veya baş ağrısı gibi durumlarla da karşılaşabilirsiniz. 

Burun ucu dolgusu, görünümünde küçük değişiklikler arayanlar için geçici bir çözüm olmakla birlikte başarılı sonuçlar ortaya koyabilme kabiliyetine sahiptir. Burun ucu dolgusunun herhangi bir zararının ortaya çıkmaması; bu işlem öncesi ve sonrası sürece de bağlıdır. 

Programınızı buna göre planlayabilmeniz için işlemden sonra ne kadar dinlenmeniz gerektiğini anlamanız önemlidir. İyileşme süresi ameliyat sırasında ne kadar iş yapıldığına bağlıdır. Ancak çoğu hasta işlemden sonraki beş gün içinde işine dönebilir.

Sapiens İle Cildinize Güzellik Katın

Kimler Burun Ucu Dolgusu Yaptıramaz?

Teorik olarak burun ucu dolgusu için herhangi bir kısıtlama yoktur. Ancak bu işlemin büyük burunlara göre nispeten küçük burunlu kişiler için daha uygun olduğunu belirtmek gerekir. Ayrıca, bir kişinin özel bir alerjisi varsa işlem öncesinde bilgi vermesi gerekir. Bir de aşağıda belirttiğimiz durumda olanlar için burun ucu dolgusu önerilmez;

  • Hamileler
  • Aktif uçuk sorunu yaşayanlar
  • Ciddi kronik rahatsızlığı bulunanlar
  • Dolgu maddesine karşı alerjisi bulunanlar
  • Özellikle burnun kemer kısmında şiddetli eğrilik yaşayanlar
burun ucu dolgu

Burun ucu dolgusu yaygın olarak yapılan bir işlemdir. Fakat her burun farklı olduğu için öncelikle burnunuzun doldurulması gerekip gerekmediğini belirlememiz gerekir. Burnunuzu daha ince göstermek istiyorsanız burun ucu daraltmayı düşünmelisiniz. Bu da burnunuzun daha ince ve zarif görünmesini sağlayacaktır. 

Burun Ucu Dolgusu Burunu Büyütür Mü?

Burun ucu dolgusu işlemi; burnunuzun boyutunu büyütmez. Sadece görünümünü iyileştirir ve diğer yüz özellikleriyle simetri sağlar. Bu yüzden burun ucu dolgusu yaptırmadan önce bu konuyu dert etmemelisiniz. Burun ucu dolgusu; sadece burnunuzun ucunu daha belirgin hale getirir. Bu da burnunuzu oval bir şekilden daha keskin bir üçgen gibi gösterir. 

Burun Ucu Dolgusu Fiyatları

Burun vücudun çok hassas bir parçasıdır. Dolayısıyla zarar vermek çok kolaydır. Bu nedenle, özellikle şeklini veya boyutunu düzeltmek istiyorsanız, bu organa dikkat etmeniz çok önemlidir. Burada alanında uzman olanların burun dolgusunu yapması kritik bir önem taşır. Burun ucu dolgusu fiyatları bu tarz işlemlerin özelliğine göre değişir. Bir de işlemi yaptırdığınız yerin ücret politikası da dolgu fiyatlarına doğrudan etki eder.

Burun Dolgusu Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

Burun dolgusu yaptıranlar sonraki sürece dikkat etmek durumundadır. Tedaviyi tamamladıktan sonra, ameliyattan sonra en az iki gün hapşırmayın veya burnunuzu sümkürmeyin. Çünkü bu, burun deliklerinizin etrafında kanama veya morarmaya neden olabilir. Ayrıca, yüzünüzde enfeksiyon veya yara izi oluşmasını önlemek için tedavi edilen bölgeye dokunmaktan veya ovalamaktan kaçınmalısınız.

Ameliyatsız Burun Ucu Dolgusu Yapılır Mı? 

Evet, ameliyatsız bir şekilde burun dolgusu işleminin yapılması mümkündür. Rinoplasti olarak da isimlendirilen burun dolgusunun burundaki şekil bozukluğunun iyileştirilmesinde kritik bir etkiye sahip olduğu biliniyor. Hyaluronik asit adındaki özel bir dolgu sayesinde ameliyatsız bir şekilde burun ucu dolgusunun yapılması mümkün olur.

Ameliyatsız burun ucu dolgusunda Hyaluronik Asit burnun deri altına özel bir yöntemle enjekte edilir. Böylece burunda estetik görsellik konusunda etkili bir görsellik ortaya çıkar. Bu da ameliyatsız burun ucu dolgusunun her zaman üst düzeyde bir performansı ortaya koymasını mümkün kılar.

Bu Yazı Bilgi Amaçlıdır

Burun Ucu Dolgusu Düşer Mi?

Çoğu burun dolgusu uzun yıllar hiçbir sorun olmadan yerinde kalacaktır. Hatta bazı kişiler, yıllarca her gün yeni görünümleriyle, estetik bir görselliğe sahip olacaktır! Genel olarak burun ucu dolgusunun 1 ile 3 yıl arasında kullanım ömrünün bulunduğunu ifade edebiliriz. Bu süre sonunda burun ucundaki dolgu yavaş yavaş şekil verici etkisini kaybedecektir.

Burun Ucu Dolgusu Beğenilmeze Ne Olur?

Eğer burun ucu dolgusu yaptırdıktan sonra sonucu beğenmezseniz, bu işlemden geri dönme şansınız bulunuyor. Böyle bir durumda 24 saatlik bir süre içerisinde enjekte edilen dolgudan kurtulabilirsiniz. Böylece burnunuzun ilk haline dönmesini sağlayabilirsiniz. ilaç dolgu yapılan yere enjekte edildiğinde 24 saat içinde dolgu erir ve burun eski görünümüne döner.

Burun Dolgusu Neleri Yok Eder?

Burun dolgusu, burnun şeklini değiştirmek için enjekte edilebilir dolgu maddeleri kullanan kozmetik bir işlemdir. Bu işlem sapmış bir septumu düzeltmek ve burnun daha simetrik görünmesini sağlamak için kullanılabilir. Burun dolgusu her şeyden önce ameliyatsız bir şekilde burnun daha estetik bir hale gelmesini mümkün kılar. Burun sırtında var olan eğriliklerin giderilmesinde ve burnun uç kısmının kaldırılmasında üst düzeyde bir etkiye sahiptir.

Deniz Öztürk hakkında
Deniz Öztürk hakkında

Merhabalar, ben Deniz ÖZTÜRK. Birçok branşta (El sanatları, spor, cilt bakımı gibi) eğitmenlik yaptıktan sonra 14 yıl boyunca bir firmada cilt bakım uzmanı olarak çalıştım ve birçok arkadaşımın da uzmanlık eğitimini verdim. Sapiens Güzellik Salonunda kalıcı makyaj, cilt bakımı, lazer epilasyon, güzellik ve bölgesel zayıflama konularında butik hizmet veriyorum. Eğitim hayat boyu bitmeyen bir süreçtir düşüncesiyle şuanda Aydın Üniversitesi Saç ve Güzellik Bölümünde eğitim almaya devam ediyorum. Sapiens Güzellik Salonunu kalite ekseninde geliştirmeye devam ediyorum. Sizleri işletmeme de beklerim. Teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir