Altın İğne Nedir? Altın İğne Seansları

altın iğne

İçindekiler

Altın iğne nedir? Yüzdeki ince çizgilerin, kırışıklıkların ve yara izlerinin görünümünü azaltmak için termal enerji ve radyo frekansının bir kombinasyonunu kullanan invaziv olmayan tedaviye altın iğne denir. Altın iğne ile cilt gençleştirme, kırışıklıkları azaltmak ve yüzünüzü gençleştirmek için etkili bir yöntemdir. Bu tedavi kırışıklıkları, yaşlılık lekelerini, akne izlerini, çatlakları, güneş hasarını ve diğer yaşlanma belirtilerini tedavi etmek için kullanılabilir.

Altın iğne uygulaması hangi durumlarda yapılır?

Altın iğne işlemi, birçok farklı cilt problemini tedavi etmek için kullanılır. Aşağıda sıraladığımız sorunların giderilmesinde bu teknik başarılı sonuçlar ortaya koyar;

 • Kırışıklıklar
 • Yaşlılık lekeleri
 • Yara izleri ve çatlaklar

Altın iğne yöntemi özellikle, yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları azaltmak veya yok etmek için kullanılabilir. Akne izlerini ve çatlakları da iyileştirebilir. Yaşlılık lekeleri, uzun yıllar boyunca güneşe maruz kalmanın neden olduğu koyu renksiz cilt lekeleridir. Bu koyu lekelerin hafifletilmesine yardımcı olabilir. Böylece sağlıklı görünen cilt tonunun çevresindeki alanlarla daha iyi uyum sağlar.

Yara izleri genellikle ameliyat veya yaralanma gibi travmalardan muzdarip olduğumuzda oluşur. Ancak bazen sebepsiz yere ortaya çıkabilirler! Yara izlerinin ve çatlak sorunun giderilmesinde de bu teknik başarılı sonuçlar ortaya koyar. Ayrıca göz çevresindeki ince çizgiler ve kırışıklıklar, yüzdeki çiller ve yaşlılık lekelerle yüzde kızarıklık sorununun giderilmesinde de başarılıdır.

Sapiens İle İğneli Lazer Epilasyon Yapım Aşamaları

Altın iğne uygulaması nasıl yapılır?

Bu yöntemde içinde çok ince bir iğne bulunan özel bir aparat kullanılarak yapılır. Altın iğne işlemi; yeni bir cilt gençleştirme yöntemidir. Altından veya diğer değerli metallerden yapılmış iğne uçlu özel iğneler kullanır. İğne ucu deriye sokulur ve ardından cilde küçük bir elektrik akımı uygulanır. Elektrik akımı, dermiste kollajen ve elastin üretimini uyaran mikro çatlaklar oluşturmak için iğne ucundan geçer. Cilt, küçük delikler açan iğne ile hafifçe delinir. Bu delikler daha sonra vücudunuzdaki kollajen ve elastin üretimini uyaran özel bir madde ile doldurulur.

Altın iğne yönteminde, ciltteki kan dolaşımını iyileştirebilir ve hücre yenilenmesini destekleyebilir. Bu, daha az ince çizgiler ve kırışıklıklar ile daha pürüzsüz, daha sıkı ve daha elastik bir cilt ile sonuçlanır. Bu yöntem, kaz ayağı kırışıklıkları, alın kırışıklıkları ve kaş çatma çizgileri dahil olmak üzere her türlü kırışıklık için kullanılır. Dolayısıyla yeni nesil bir uygulama olarak karşımıza çıkan bu yöntem oldukça başarılı sonuçları ortaya koyabilme kabiliyetine sahiptir.

Kalıcı Dipliner İle Yaz’a Hazırlık Yapın

Altın iğne hangi bölgeler için uygundur?

Altın iğne cilt gençleştirme yüz ve vücudun tüm bölgeleri için uygundur. Özellikle yara izi ve kırışıklık tedavisinde etkilidir. Altın iğne yöntemi için en uygun bölgeler;

 • Eller
 • Yüzün tamamı
 • Dekolte bölgesi
 • Göz çevresi
 • Boyun ve gıdı bölgesi

Olarak karşımıza çıkar. Altın iğne işlemi, ince çizgileri ve kırışıklıkları, yara izlerini, çatlakları ve diğer yaşlanan cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılabilir. Güneş lekeleri ve yaşlılık lekeleri gibi istenmeyen renk değişimlerini azaltmada etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Altın iğnenin avantajları nelerdir?

Bu tedavide kullanılan altın iğneler kullanılmadan önce sterilize edilmiştir. İğneler cildin derinliklerine nüfuz ederek kollajen üretimini uyarır. Bu işlem; daha sıkı hale getirmek için cildi güçlendirir. Altın iğnenin avantajları söz konusu olduğu zaman hasta konforu açısından ideal bir etkiye sahip olması ilk sıralarda yer alır. Üstelik bu yöntem akne izleri ve çatlaklarda da kullanılabilir. Bu yöntemin avantajları aşağıdaki gibi sıralanır;

 • Güvenlidir
 • Uzun ömürlüdür
 • Yan etkisi yoktur
 • Ağrısız bir yöntemdir
 • Duruma göre tekrarlanabilir
 • Lokal anestezi altında yapılabilir
 • Herhangi bir kesinti ile ilişkili değildir

Altın iğne kaç seansta etkisini gösterir?

Altın iğne cilt gençleştirme, kolajen ve elastin üretimini uyarmak için özel bir altın kaplama iğne kullanan ve böylece cildinizin görünümünü iyileştiren kozmetik bir tedavidir. Uygulama, seans başına yaklaşık bir saat sürer ve bununla ilişkili hiçbir yan etki veya kesinti yoktur.

Altın İğnenin etkisi esasında ilk seansta görülmeye başlasa da asıl etki 30 gün içerisinde ortaya çıkar. Bu yöntemde ilk seansla birlikte bir uyarım durumu da başlar. İkinci seansla birlikte olumlu sonuçları daha isabetli bir şekilde görmeye başlarsınız. Seanslarınız tamamlandıktan sonraki 30 günlük sürede artık gençleştirici bir etkiyle tanışırsınız.

Altın iğne kesin çözüm mü?

Evet; altın iğne işlemi, kırışıklıkları, ince çizgileri ve sivilce izlerini gidermenin en etkili ve en güvenli yoludur. Bir saatten daha kısa sürede yapılabilen invaziv olmayan ve ağrısız bir işlemdir. Bu işlem; kollajen üretimini artırarak cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur. Böylece cildin genel dokusunu iyileştirir ve elastikiyeti artırır. Bu tedavi yüz, boyun, eller gibi vücudun herhangi bir bölgesine yapılabilir.

Altın iğne, cilt yüzeyinizde neredeyse görünmez olan çok ince bir iğne aracılığıyla cildinizin dermis tabakasına mikroskobik miktarlarda altın enjekte ederek çalışır. Bu süreç vücudunuzdaki kolajen üretimini tetikleyerek zamanla ince çizgilerin, kırışıklıkların ve sivilce izlerinin azalmasını sağlar. Böylece mükemmel bir estetik görselliğin ortaya çıkması mümkün olur.

Altın iğne tedavisi kaç yaşında yapılmalı?

Geneli itibariyle altın iğne tedavisi için bir yaş kriteri bulunmasa da bu tedavinin ergenlik dönemi sonrasında yapılması tavsiye edilir. Özellikle daha genç görünmek isteyen herkes, yaşı ve cinsiyeti ne olursa olsun bu tedaviden yararlanabilir. Burada tedavinin başarılı sonuçları ortaya koyabilmesi için cilt yapısının da buna uygun olması gerekir.

Altın iğne cilt gençleştirme işlemi son yıllarda popülerlik kazanmıştır. Kırışıklıklar ve diğer yaşlanma belirtilerinin yanı sıra akne izlerini tedavi etmek için kullanılmıştır. Altın iğne cilt gençleştirme prosedürü aynı zamanda mikro iğneleme olarak da bilinir. Bu, yeni kollajen ve elastin liflerinin üretimini uyaran cildi delmek için küçük iğneli bir cihaz kullanan minimal invaziv bir tedavidir. 

Altın iğne faydalı mı?

Bu tedavinin kırışıklıkları, ince çizgileri ve akne izlerini azaltmak konusunda üst düzeyde bir performansı ortaya koyduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Yine kollajen üretimini artırmak ve uzun vadeli sonuçlar sağlamak konusunda da altın iğnenin üst düzeyde bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bir de genel tonunuzu ve dokunuzu iyileştirmeye yardımcı olmak konusunda da bu teknik başarılı sonuçları ortaya koyabilme kabiliyeti bulunuyor.

Altın iğne cilt gençleştirme uzun bir süredir başarıyla uygulanmaktadır. Özellikle kırışıklıkların, yara izlerinin ve çatlakların tedavisinde en güvenli ve en etkili yöntemlerden biri olduğu kanıtlanmıştır. Lazerler veya kimyasallar kullanmaz ve minimal bir işlem olarak kabul edilir. Dolayısıyla altın iğnenin her zaman faydalı bir işlem olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. 

Altın iğne tek seans yeter mi?

Tek seans altın iğne cilt gençleştirme çoğu kişi için yeterlidir. Bununla birlikte, bazı kişiler istedikleri sonucu elde etmek için birden fazla seansa ihtiyaç duyabilirler. Seans sayısı, istediğiniz iyileşme derecesine ve cilt durumunuza bağlıdır. Çoğu insan için genellikle üç seanslık bir uygulama yeterlidir.

Altın iğne cildi içeriden, ultraviyole radyasyon ve yaşlanmanın neden olduğu hasarı onarabilir. Bu nedenle uzun süre kullanılmazsa uzun vadeli sonuçlara ulaşmak zor olacaktır. Burada seans sayısının kişiden kişiye değişebileceğini ifade edebiliriz. Bundan dolayıdır ki genel olarak 4 ile 6 seans süresinin gerekebileceğini ifade etmek mümkündür.

Altın iğneden kaç gün sonra banyo yapılır?

Tedavinizden iki veya üç gün sonra banyo yapabilirsiniz. İşlem sonrasında sıcak su ve sabun gibi klor içeren ürünlerden uygulama sonuna kadar kaçınmalısınız. Çünkü bunlar uygulama yerlerinde tahrişe ve şişmeye neden olabilir. Altın iğne ile cilt gençleştirme işleminden 4 gün sonra ılık suda banyo yapabilirsiniz. Bunun nedeni, gözeneklerin dört gün sonra hala açık olması ve suyu kolayca emmesidir. 

Her gün banyo yapmadan önce yüzünüzü sabunla yıkıyorsanız, ılık suda banyo yapmadan önce altın iğnelerle yapılan cilt gençleştirme işleminden altı gün sonrasına kadar da beklemelisiniz. Bunun nedeni, sabunun yağ bezlerindeki yağları parçalaması ve ameliyat sonrası akne riskini artırmasıdır.

Bu Yazı Bilgi Amaçlıdır.

Altın İğne Kalıcılığı Ne Kadar?

Altın iğne cilt gençleştirmenin kalıcılığı kişiden kişiye yaşınıza, cinsiyetinize, sağlık durumunuza ve diğer faktörlere bağlı olarak değişir. Genel olarak konuşursak, 2 aydan fazla sürer. Ancak bazen bazı durumlarda bundan daha uzun sürebilir. Bununla birlikte altın iğnede ideal kalıcılık süresinin 3 ile 5 yıl arasında olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Altın İğne Dolguları Eritir Mi?

Kişinin yüzünde nispeten az kırışıklık veya ince çizgi varsa tek seans altın iğne cilt gençleştirme yeterli bir performansı ortaya koyar. Bu uygulamanın dolgulara zarar verme potansiyeli bulunmaz. Bununla birlikte, çok sayıda derin kırışıklık ve diğer yaşlanma belirtileri varsa, istenen sonuçları elde etmek için birden fazla seans önerilir.

Altın İğne kaç defa yapılır?

Altın iğnede gereken seans sayısı, kırışıklıklarınızın ve ince çizgilerinizin ciddiyetine bağlıdır. Her seanstan sonra yeni kolajen üretiminin gerçekleşmesi genellikle 3 ile 6 hafta sürer. Bu da cildinizin her altın iğneli cilt gençleştirme seansından sonra daha genç görüneceği anlamına gelir. Özetle genel olarak 3 haftalık süre içerisinde 3 defada altın iğne uygulaması tamamlanır.

Deniz Öztürk hakkında
Deniz Öztürk hakkında

Merhabalar, ben Deniz ÖZTÜRK. Birçok branşta (El sanatları, spor, cilt bakımı gibi) eğitmenlik yaptıktan sonra 14 yıl boyunca bir firmada cilt bakım uzmanı olarak çalıştım ve birçok arkadaşımın da uzmanlık eğitimini verdim. Sapiens Güzellik Salonunda kalıcı makyaj, cilt bakımı, lazer epilasyon, güzellik ve bölgesel zayıflama konularında butik hizmet veriyorum. Eğitim hayat boyu bitmeyen bir süreçtir düşüncesiyle şuanda Aydın Üniversitesi Saç ve Güzellik Bölümünde eğitim almaya devam ediyorum. Sapiens Güzellik Salonunu kalite ekseninde geliştirmeye devam ediyorum. Sizleri işletmeme de beklerim. Teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir