G5 Nedir? G5 Masajı Sonrasında Nelere Dikkat Edilir 2023*)

bolgesel-zayiflama

İçindekiler

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

G5 nedir? Selülit giderici bir etkiye sahip yeni nesil masaj aletine G5 denir. G5 bölgesel incelme masajı; vücut kırgınlığından kurtulmanıza ve kan dolaşımınızı iyileştirmeye yarar.

G5 masaj aleti; kas ağrılarını azaltmanıza ve yorgunluktan kurtulmanıza yardımcı olan bir uygulamayı da beraberinde getirmektedir. Özellikle G5 masajı faydaları açısından etkili bir sisteme sahiptir. G5 bölgesel incelmeyi hedefleyen kullanıcılarından tam not almış bir uygulamadır. Bu da son zamanlarda bu tür masajlara olan ilgiyi de arttırmaktadır.

G5 bölgesel zayıflama yani G-five, her bir kasın içinde ince bir bağ dokusu tabakası olan fasya üzerinde çalışmaktadır. Özellikle vücuttaki gerginliği gidermeyi amaçlayan bir masaj türü olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu teknik, cildin üstüne yerleştirilen ve daha sonra kas boyunca çeşitli yönlerde yuvarlanan bir silindir sistemini içerisinde barındırmaktadır. Bu masaj aleti; vücudunuz boyunca hareket ederken dönen beş toptan oluşmaktadır.

Son zamanların favori uygulanması olarak karşımıza çıkan G5 masajı, çok fazla uğraşmanıza gerek kalmadan vücudunuza baskı uygulama yeteneği bulunan bir masaj aletidir.

 Bu yeni nesil cihaz, uzaktan kumanda ya da uygulamayla kontrol edilebilen motorlu bir silindirin kullanılmasıyla çalışmaktadır. Yeni nesil teknolojileri içeriğinde barındıran silindir daha sonra vücudunuzun herhangi bir yerine yerleştirilmektedir.

Sonrasında bu silindir seçtiğiniz yönde baskı uygulayarak yavaşça ileri geri yuvarlanmaktadır. Bu da kasları gevşetmeye, kaslarınızdaki ağrıyı azaltmaya ve vücudunuzdaki kan akışının hızlanmasına yardımcı olmaktadır.

İstanbul’da G5 masajı yaptırmak için doğru adres Sapiens Güzellik Merkezinden randevu veya bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. WhatsApp ikonu üzerinden sohbeti hemen başlatabilirsiniz.

G5 Bölgesel İncelme Masajı Faydaları

Sağlıklı bir beden yapısının oluşturulması noktasında üst düzeyde bir etkiye sahip olan G5 masajı faydaları söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı alternatif seçenekler çıkmaktadır. G5 masajı sağlığınız için çok sayıda farklı faydası bulunan bir uygulamadır. Bu masaj özellikle stresi azaltmanıza ve vücudunuzdaki serotonin seviyelerini artırmanıza yardımcı olmaktadır.

Bütün bu bilgiler ışığında kendinizi rahat hissetmeniz konusunda G5 masajı üst düzeyde bir etkiye sahiptir. G5 masajı faydaları söz konusu olduğu zaman aşağıdaki seçenekler karşımıza çıkmaktadır:

  • Kas ağrısını giderir
  • Kas gerginliği azaltır
  • Kaslarınıza kan ve besin dolaşımını iyileştirir
  • Kas yaralanmalarını ve kasların zorlamalarını önler

İleri teknolojilerle desteklenen G5 masaj aleti, tüm cilt tiplerinden ve renklerinden tüyleri almak için ışık, radyo frekansı ve vakum kullanan yenilikçi bir tüy alma aleti olarak ön plana çıkmaktadır.  

Bu cihaz tüm cilt tipleri için rahat, ağrısız bir deneyim sunabilen bir cihaz olarak adından sıklıkla söz ettirmektedir. Peki, G5 masajı yan etkileri var mıdır? İşte yanıtı!

G5 Bölgesel İncelme Masajı yan etkileri

Özellikle doğal maddelerden yapıldığı için G5 kullanmanın bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Yine de bu makineyi sürekli olarak kullanacak olursanız; hem dirsek hem de diz bölgelerinde tahriş oluşumuna neden olabilir. Bundan dolayı bu aleti; 20 günden fazla ve günde 10 dakikadan fazla kullanmamalısınız. Yine de bir yan etki gördüğünüz anda doktorunuza başvurmakta fayda vardır.

Şayet G5 masaj aletini kullanırken bir yan etkiyle karşılaşmanız durumunda; cilt tamamen iyileşene kadar makineyi kullanmayı bırakmanız her zaman önerilmektedir. Sonrasında vücudunuz bu masaja alışana kadar yavaşça tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Zaman içerisinde kademeli olarak bu cihazı kullanabilirsiniz!

G5 Masajı  fiyat 2022

Kaliteli ve sağlıklı yaşam noktasında önemli kazanımları beraberinde getiren G5 masajı fiyatları farklı nedenlere bağlı olarak güncellenmektedir. Özellikle G5 masajı fiyat 2022 listelerine baktığımız zaman cihazın kullanım özelliklerine göre farklı seçenekler karşımıza çıkmaktadır.

Yenibosna’da bulunan Sapiens Güzellik Salonu konumu sayesinde Bahçelievler, Bakırköy, Şişli, Beylikdüzü, Avcılar yani tüm Avrupa Yakasına G5 masajı hizmetini verebilmektedir. Hatta İstanbul Anadolu yakasından G5 bölgesel incelme masajı yaptırmak isteyenler için doğru adres Sapiens Güzellik Merkezidir.

G5 masaj aleti, patentli bir radyo frekansı aplikatörü, kızılötesi ısı ve özel tasarım masaj silindirleri gibi benzersiz bir teknoloji kombinasyonu kullanılarak oluşturulmuş olan bir cihazdır.

Dolayısıyla bu tarz aletlerin fiyatları da içeriğinde teknolojiye göre değişiklik göstermektedir. Bu aşamada G5 masajı fiyatlarının ortalama 500 TL civarında olduğunu ifade edebiliriz.

G5 Bölgesel Zayıflama Masajı 2022 fiyatlarını ve güncel halini öğrenmek için bize WhatsApptan yazın.

G5 Bölgesel İncelme Masajı Yaptıranların Yorumları

İleri teknolojilerle desteklenen bir uygulama olan G5 masajı, kaslarınızdaki gerginliği gidermenize yardımcı olmaktadır. Tam olarak yeni bir kişisel bakım tedavisi olan bu tür masajlar; kaliteli yaşam noktasında üst düzeyde bir etkiye de sahiptir.

G5 masajı yaptıranların yorumları gündeme geldiği zaman, işlevselliğiyle ön plana çıkan bir ürünün varlığından rahatlıkla söz edebiliriz.

G5 İle Zayıflama

Yakın zamandan bu yana oldukça popüler olmaya başlayan G5 masajı aleti, kaslardaki hareketliliği ve esnekliği geliştirmek için tasarlanmış bir alettir. Bu masaj aleti; eklemlerin daha iyi hizalanmasını sağlamaktadır. Ayrıca bu alet, omurga üzerindeki baskıyı azaltıcı bir etkiye de sahiptir. Bundan dolayıdır ki G5 masaj aletinin otururken veya ayakta dururken daha fazla rahatlık sağlamak konusunda üst düzeyde bir etkiye sahip olduğunu ifade etmek mümkün olur.

G5 Bölgesel İncelme Masajı morarma yapar mı?

Kaslarda rahatlama meydana getirmek konusunda oldukça başarılı olan G5 masajı morarma yapar mı? Bu cihazın üreticisi konumunda yer alan firmanın kılavuzuna göre; herhangi bir morarmaya neden olmadığını rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır. Elbette ki bu aleti, kullanım kılavuzuna uygun bir şekilde kullanıyor olmak şarttır!

G5 Bölgesel İncelme Masajı kimlere uygulanır?

Vücudunda gerginlik veya ağrılı durum hisseden hemen herkes G5 masajını yaptırabilir. Bu alet; herhangi bir yerinde kullanım için tasarlanmış olan bir alettir. Özellikle boyun, omuz ve sırttaki gerginliği gidermeye yardımcı olmaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında G5 masajı kimlere uygulanır? Bu masaj çok masa başı işi yapan kişiler için önerilen bir alettir.

G5 Bölgesel İncelme Masajı İşe yarar mı?

Kas ve bağ dokusunun daha derin katmanlarına odaklanma konusunda başarılı olan G5 masajı işe yarar mı? Derin doku masajı konusunda üst seviyede bir etkiye sahip olan G5 masajı işe yarayan bir etkiye sahiptir. Özellikle kronik bel ağrısı ve diz ağrısı gibi durumlarda bu alet üst düzeyde bir etkiye sahiptir.

G5 Bölgesel İncelme Masajı kaç seansta etkili olur?

Günümüz itibariyle sıklıkla tercih edilen G5 masajı, sırt, boyun, omuz ve kalçalardaki ağrı, spazm ve rahatsızlıklardan kurtulmak noktasında süt düzeyde bir etkiye sahiptir. G5 masajı ortalama 10 ile 15 seans arasında etkisini gösteren bir uygulamadır.  Bu işlem; sinir yollarını açmak ve gerginliği azaltmak için belirli bölgelere uygulanmaktadır. 10 seanstan sonrasında bu masajın etkisini gözle görünür bir şekilde hissetmek mümkün olmaktadır.

G5 Bölgesel İncelme Masajı yağ yakar mı?

Vücudumuzu uyarmak için basınçlı hava kullanan bir vücut çalışması şekli olarak karşımıza çıkan G5 masajı yağ yakar mı? Vücudun birçok bölgesinde kullanılabilen bu alet; yağ yakmak konusunda da başarılıdır. Burada doğru bir tekniğin kullanılması kilo verme sürecini de pozitif yönde etkileyecektir.

 

G5 Bölgesel İncelme Masajı (Nedir, Sonrasında Nelere Dikkat Edilir 2022*

 

G5 Bölgesel İncelme Masajı yan etkileri nelerdir?

Geniş kapsamlı bir kullanım özelliğine sahip olan G5 masajı yan etkileri bakımında herhangi bir riski barındırmayan bir uygulamadır. Yine de kimi durumlarda G5 masajını yaptırırken hafif bir ağrı hissinin duyulması da olasıdır. Ancak bu tarz yan etkiler oldukça nadir bir şekilde görülmektedir.

G5 Masajı zararları Var mıdır? 

Pratik bir kullanım özelliğine sahip olan G5 vücuda zarar verir mi? Genel olarak bu alet vücuda zarar vermez. Ancak kimi durumlarda basınçlı havadan kaynaklı olarak hafif bir morarma durumuyla karşılaşmak olasıdır. Bir de bazen G5 masajı sırasında hafif şiddette ağrıyla karşılaşmak da mümkündür.

G5 Bölgesel İncelme Masajı kimlere yapılmaz?

G5 masajı öncelikli olarak kan akış hızını arttıracaktır. Dolayısıyla bu tür masajları yaptırırken şayet cildiniz tahriş konusunda hassaslık varsa dikkatli davranmanızda fayda vardır. Ancak bu sayede herhangi bir sorun yaşanmadan G5 masajını yaptırmanız da mümkün olacaktır. Bu aşamada G5 masajına dair bir şüpheniz varsa hekiminize danışmanızda da fayda vardır.

G5 Bölgesel İncelme Masajı Ödem yapar mı?

G5 masajı her şeyde önce kas ve eklerin hareket kabiliyetinin arttırılması konusunda üst düzeyde bir etkiye sahiptir. Bölgesel dolaşımın düzenlenmesi konusunda üst seviyede bir etkiye sahip olan bu masaj; ödem oluşturmadığı gibi spazmları giderici bir etkiye de sahiptir. Ayrıca G5 hem ödem hem de toksin atıcı bir özelliğe de sahiptir.

G5 Bölgesel Zayıflama Masajı her gün yapılır mı?

Vücudumuzun hemen her bölgesine uygulanabilen G5 masajı, özellikle de kalça, popo ve üst bacak bölgesine pratik bir şekilde uygulanmaktadır. İhtiyaç oluşması halinde G5 10 ve 15 seans arasında uygulanmaktadır. Yani en faz 15 günlük süre içerisinde kullanılmaktadır.

G5  Masajı Göbeğe yapılır mı?

Hemen her bölgeye uygulanabilen G5 göbeğe yapılır? Elbette ki G5 hemen her bölgeye olduğu gibi göbeğe de yapılabilmektedir. Karın ve basen bölgesinde üst düzeyde bir etkiye sahip olan bu masaj aynı zamanda; selülit tedavisinde de başarılı sonuçları ortaya koyma kabiliyetine sahiptir.

En etkili bölgesel zayıflama yöntemi hangisi?

Bölgesel incelme konusunda üst seviyede bir etkiye sahip olan G5 en etkili zayıflama yöntemleri arasında yer almaktadır. Bölgesel yağların yok edilmesinde de etkili bir uygulama olarak karşımıza çıkan G5 masajı; herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan, hızlı bir şekilde kilo verebilmenize de olanak tanımaktadır.

G5 Bölgesel İncelme Masajı Alt bacak İnceltir mi?

Özellikle bölgesel zayıflamayı destekleyici bir etkiye sahip olan G5 masajı; alt bacak inceltilme işlemi söz konusu olduğunda da destekleyici bir etkiye sahiptir. Bu teknik hem soğuk lipoz hem de lenf direnaj gibi yöntemlerle birlikte kullanıldığında incelme konusunda üst düzeyde bir etkiye de sahiptir.

G5 Bölgesel İncelme Masajı acıtır mı?

Gerekli koşulların sağlandığı bir ortamda G5 masajı yapılacak olursa herhangi bir acı hissetmezsiniz. Sadece masaj sırasında hafif bir karıncalanma ya da çok az bir ağrı duruma oluşabilir. Ancak bu tür etkiler çok nadir bir şekilde yaşanılmaktadır.

G5 Bölgesel İncelme Masajı yasak mı?

Günümüz itibariyle G5 masajının yasak olmadığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Burada alanında uzmanlar tarafından G5 masajının yapılmasının şart olduğu bilinmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında G5 nedir? G5; Bölgesel incelme ve selülit noktasında üst düzeyde bir etkiye sahip olan ritmik bir masaj aletidir.

Yenibosna’da bulunan Sapiens Güzellik Salonu Bakırköy’e sadece 15 dakika uzaklıktadır. Bakırköy G5 masajı için oldukça yakın olan Sapiens Güzellik merkezinden randevu ve bilgi alabilirsiniz.

G5 bölgesel zayıflama masajının bilinen bir yan etkisi yoktur. Fakat yine de masajdan sonra dinlenmek masajın etkisini artıracaktır. Masaj sonrasında herhangi bir anormallik beklenmez. Bundan dolayı günlük hayatınıza G5 masaj sonrası devam edebilirsiniz.

G5 bölgesel incelme masajından sonra olası bir beklenmedik reaksiyonla karşılaştığınızda doktor kontrolü her konuda olduğu gibi yararlıdır

G5 Masajı, profesyonel fizyoterapistler tarafından uygulanan bir masaj tekniğidir. Vücuttaki kas, sinir ve bağ dokusunu etkileyen bir titreşim masajıdır. G5 masajı, kasları gevşeterek ve kan dolaşımını arttırarak ağrıları hafifletmeye ve stresi azaltmaya yardımcı olur.

G5 Masajı, özellikle kas ağrıları ve spazmları yaşayan kişiler tarafından tercih edilen bir masaj türüdür. Bu masaj, vücudun farklı bölgelerine uygulanan titreşimli bir masajdır. G5 Masajı, özel olarak tasarlanmış aletler ve başlıklar kullanılarak gerçekleştirilir.

G5 Masajı aleti, titreşimli bir masaj için özel olarak tasarlanmış bir cihazdır. Bu alet, yüksek hızlarda titreşim sağlayarak kasları uyarır ve kan dolaşımını arttırır. Bu nedenle, G5 Masajı özellikle ağrılı kaslara ve spazmlara iyi gelir.

G5 Masajı, kasların gevşemesine ve kan dolaşımının artmasına yardımcı olduğu için birçok faydası bulunmaktadır. Bu masajın faydaları arasında kas ağrılarının azalması, kan dolaşımının artması, selülitin giderilmesi, stresin azaltılması ve vücudun şekillendirilmesi yer alır.

Hayır, G5 Masajı acı vermez. Masaj sırasında kişi hafif bir titreşim hisseder ancak masajın acı verici olmaması gerekir.

G5 bölgesel incelme masajından sonra olası bir beklenmedik reaksiyonla karşılaştığınızda doktor kontrolü her konuda olduğu gibi yararlıdır

G5 Masajı, herhangi bir yaş ve cinsiyete sahip kişilere uygulanabilir. Ancak, bazı durumlarda doktor tavsiyesi gerekebilir. Özellikle kan pıhtılaşması, kalp hastalığı veya kanser gibi kronik sağlık sorunları olan kişilerin G5 Masajı yaptırmadan önce doktorlarına danışmaları önerilir.

Bazı kişilerde masaj sonrasında hafif bir ağrı hissedilebilir ancak bu normaldir. Masaj sonrasında bol su içmek, kasların rahatlamasına ve ağrıların azalmasına yardımcı olur.

G5 Masajı, kişinin ihtiyaçlarına ve terapistin önerilerine göre değişebilir. Genellikle, 6-8 seanslık bir tedavi önerilir.

Deniz Öztürk hakkında
Deniz Öztürk hakkında

Merhabalar, ben Deniz ÖZTÜRK. Birçok branşta (El sanatları, spor, cilt bakımı gibi) eğitmenlik yaptıktan sonra 14 yıl boyunca bir firmada cilt bakım uzmanı olarak çalıştım ve birçok arkadaşımın da uzmanlık eğitimini verdim. Sapiens Güzellik Salonunda kalıcı makyaj, cilt bakımı, lazer epilasyon, güzellik ve bölgesel zayıflama konularında butik hizmet veriyorum. Eğitim hayat boyu bitmeyen bir süreçtir düşüncesiyle şuanda Aydın Üniversitesi Saç ve Güzellik Bölümünde eğitim almaya devam ediyorum. Sapiens Güzellik Salonunu kalite ekseninde geliştirmeye devam ediyorum. Sizleri işletmeme de beklerim. Teşekkür ederim.

2 Responses

    1. G5 uygulamasından sonra bir banyo yapmakta herhangi bir sakınca yoktur. Ancak, G5 uygulaması sonrası bölgede hafif bir hassasiyet ve kızarıklık oluşabilir, bu nedenle banyo yapmadan önce bölgeyi iyice temizlemek ve kurulamak önemlidir. Ayrıca, G5 uygulamasının yapıldığı bölgeyi sıcak suya maruz bırakmaktan kaçınılmalıdır. Bu nedenle, G5 uygulamasından sonra en az bir saat banyo yapılmaması önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir